Uživatel nepřihlášen
Herní odboj
RSS kanál blogu
Píše: BlackSheepCZ - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Herní odboj

PS4 Super Meat Boy

Čtvrtek 24.11.2016 12:57 - Autor: BlackSheepCZ
To se mi líbí

PS4 Super Meat BoyLáska je vážná věc. Zvlášť pokud se jedna malá rudá, asi hovězí, kostka zamiluje do druhé růžové, s největší pravděpodobností kuřecí, kostky masa. Tu růžovou malou kostku (Bandage gril viz komentář) unese odporně odporný zločinec doktor Fetus a nám nezbyde nic jiného než naší milovanou růžovou kostičku opět najít a zachránit .

To už je ta chlapská povaha, jdeme za svou láskou i přes veškeré překážky (cirkulárky, sůl, injekční stříkačky) a přitom doufáme, že se jí zlotřilý padouch neodvážil dotknout. No nebudeme předstírat že hra Super Meat boj dostala kdo ví jak složitý příběh, nebo výtečné herecké obsazení. Nic takového tu nenajdeme. Super Meat Boy je hardcore plošinovkou v její nejčistší podobě. Připomíná plošinovky ze starých dob, ovšem převyšuje je naprostou plynulostí pohybu a moderními ač pixelartovými efekty.


Hra je v jádru strašně jednoduchá... Tedy moment co jsem to řekl. Hra má jednoduché pouze principy a ovládání. Jinak je zapeklitě těžká a vůbec nic nepromíjí. Jde o hru na přesnost. Základem je samozřejmě chůze, běh a skákání. Přesně tak to u pravých plošinovek má být. Největším problémem ale bude jednoduše nezemřít, případně nezemřít dvacetkrát za sebou v jednom místě. Dalo by se říct, že je to takový Dark Sou... ne nebudu se opičit a vykrádat legendární hlášky. Ale je to dobrá hláška.

Hardcore skákačka pro hráče se silnými nervy

Přesto je tu jistá spojitost – zaručeně budete umírat a budete opravdu hodně. A to k tomu všemu poměrně brutálním způsobem, kdy se rozprsknete na kaši. Doporučuji si ovladač přivázat k ruce, aby po prvních minutách neskončil roztříštěn o nejbližší zeď, případně zabodnut v nové 4K televizi. V klidu jsou pouze první levely, které jsou až překvapivě jednoduché a nalákají do hry. To ale asi jen proto, abychom se sžili s ovládáním a základními herními mechanikami.


Zbylých tři sta levelů je naprosté peklo. Nutno podotknout, že samotný level design je na vysoké úrovni, vše je promyšleno, vše funguje jak má, jen je nejprve potřeba zjisti jak na to. V průběhu hry se mění vlastnosti prostředí, kam postupně přibývají další možnosti. Nová vlastnost, , nebo nový druh prostředí, to vše většinou znamená jistou smrt. Musíte být velmi přesní a musíte vědět co dělat.

Grafika je přehledná, ale až moc jednoduchá

Zklamáním může být až příliš jednoduchá grafika. Ta je sice na jednu stranu přehledná, což se při hraní může hodit, na stranu druhou působí trochu chudě. Hře by neuškodilo, kdyby byla pěkně nakreslená a ne jen takto stylizovaná. Některé efekty se ale přesto povedly. Meat Boy je kostkou masa a když ho něco pěkně semele, nebo rozšlápne, úplně se rozprskne za doprovodu odpovídajícího čvachtajícího zvuku. Stejně tak když chodíte, nebo když se odrážíte od stěn, zůstává za vámi patřičná krvavá stopa.


Co bych ale chtěl vyzdvihnout je skvělý hudební doprovod v klasickém stylu. Jednoduchá a strašně chytlavé melodie, přesně jak to u plošinovek má být. Za tímto soundtrackem stojí Danny Baranowky, který vytvořil již soundtrack ke hře Canabalt a nebo ke známějšímu The Binding of Isaac. Hudba skvěle sedí k hardcore hratelnosti a vypálí se Vám do mozku.

Super Meat Boy na PC, Xbox 360, Wii, Mac Hodnocení hry
Skóre hry 7 7/10
Super Meat Boy
» Více o hře
Líbí se mi
  • Skvělý nápad
  • Parádní efekty masa
  • Vysoká náročnost
Vadí mi
  • Příliš jednoduchá grafika
  • Zaměřeno pouze na přesnost, nikoli na logiku
Verdikt: Super Meat Boy je nebezpečně návykovou hrou. Pokud se Vám bude hra líbit, dostanete za odměnu více než 300 povedených levelů. Já jsem se hrou několik hodin dobře bavil, ale není to úplně můj šálek kávy, čaje nebo čehokoli. Přesto jsou její kvality prostě vidět a doporučuji si hru alespoň vyzkoušet.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 6 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
Super Meat Boy na PC, Xbox 360, Wii, MacScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Super Meat Boy Screenshot ze hry Super Meat Boy Screenshot ze hry Super Meat Boy Screenshot ze hry Super Meat Boy Screenshot ze hry Super Meat Boy Screenshot ze hry Super Meat Boy Screenshot ze hry Super Meat Boy Screenshot ze hry Super Meat Boy
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku PS4 Super Meat Boy
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
BlackSheepCZ   1x   Díky za doplnění, nevypadá jako náplast. :)BlackSheepCZblacksheepcz47838    24.11.2016 19:50 BlackSheepCZ

Díky za doplnění, nevypadá jako náplast. :)

fallanga   1x   Ta růžová kostka masa není maso. Je to Bandage Girl (bandage - obvaz/náplast) .
A btw... zeď se nepíše s Ť.
fallangafallanga20226
    24.11.2016 19:14
fallanga

Ta růžová kostka masa není maso. Je to Bandage Girl (bandage - obvaz/náplast) .
A btw... zeď se nepíše s Ť.

O autorovi blogu

BlackSheepCZ
BlackSheepCZ
Muž, 31 let, Smíchov (Praha)

Hrám a hernímu hardwaru se aktivně věnuji již od roku 2002, kdy jsem se stal PC hráčem. Časem jsem hrál také na Xboxu 360 a PlayStationu 3, ale vždy to byl jen doplněk. Pravým konzolistou jsem se stal až s příchodem PlayStationu 4, kdy jsem přestal hrát na PC. Několik let jsem pracoval také v herním průmyslu ve společnosti Xzone (Gameexpres). Když nehraju, rád čtu knížky, poslouchám hudbu, píšu recenze, jsem s přáteli, nebo připravuju další bláznivý videoherní projekt.

Šéfredaktor
Založit herní BLOG

Spřátelené weby