Uživatel nepřihlášen
Herní odboj
RSS kanál blogu
Píše: BlackSheepCZ - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Herní odboj

PS4 Limbo

Pátek 25.11.2016 13:10 - Autor: BlackSheepCZ
To se mi líbí

PS4 LimboTak to bude jednoduché, ale také krásné, temné, velmi náročné, děsivé a dost depresivní. Limbo nepatří k těm nejnovějším hrám, než se v roce 2015 dostal na PlayStation 4, už jsme si ho dávno mohli zahrát třeba na trojce a mnoha dalších platformách.

Svou premiéru měl v roce 2010 jako hra pro Xbox Live Arcade s jistou časovou exkluzivitou. Jde tedy o takový malý poklad, který přišel od zelených. Později se ale dostal na většinu myslitelných platforem včetně mobilních telefonů a tabletů, a tak ho mám nakonec koupený hned několikrát podobně jako třeba The Orange Box.


Limbo je hra, která zaujme už na první pohled. Hned potom co se malá postavička probudí v temném lese a udělá několik drobných krůčků je hráčovi jasné, že od tohodle se jen tak neodtrhne. Ač hra může na první pohled vypadat jednoduše, najdeme zde spoustu zajímavých detailů. Postavička se pohybuje naprosto přirozeně a musím přiznat že i dost roztomile. Rozeběhnete se tedy do temného lesa, nevíte co se děje.

Smrti malého chlapce jsou poměrně dost brutální, ale aspoň si pak dáte pozor

Tak si tak pobíháte a čekáte, že se objeví nějaké překážky, budeme přes ně hopsat a tak podobně až najednou prásk, padli jsme do pasti, postavičce upadla hlavička, tělíčko se tak nějak rozprsklo a bezvládně jeho části leží na zemi, je konec. Poměrně jasný a brutální konec. V tu chvíli vám dojde, že nepůjde o obyčejnou skákačku a začnete se o malou postavičku skutečně bát. Les je totiž plný nebezpečí a hra není černobílá jen tak z nějakého rozmaru šíleného grafika.


Hra má velmi hustou temnou atmosféru, někdo by dokonce řekl, že působí dost depresivně. A to je také záměr, přeci jenom Limbo, respektive limbus, je předpeklí, místo kam přijdou duše zemřelých nepokřtěných dětí. Deprese, ale také napětí z této hry přímo sálá. Za to může černobílá temná grafika, která je ale plná zajímavých detailu. Perfektní jsou třeba animace postav a zvířat, nejde o nic složitého ale dojem je perfektní, dále je na skvělé úrovni fyzika vody a různých provazů za které se budeme chytat.

Audiovizuální zpracování je prostě dokonalé

Celkový dojem z audiovizuálního zpracování je perfektní a grafice se nedá nic vytknout. V jednoduchosti je síla. Jistou roli hraje také to, že podobně vypadajících her přeci jenom není mnoho. Není to kopie kopie hry která  kopírovala kopii....


Limbo ale není jen hororovou plošinovkou se spoustou nástrah. Limbo je především poměrně náročnou logickou hrou, od čehož se odvíjí i značně proměnná herní doba. Pokud se nezaseknete a budete hru znát, proběhnete jí klidně za tři hodinky, možná i dříve. Při prvním hraní bez návodu se vám ale může stát, že se prostě někde zaseknete, klidně na půl hodiny. Hádanky se budou zakládat na jednoduchých fyzikálních vlastnostech, především na setrvačnosti, obrácení gravitace, magnetech a dalších věcech, přičemž sama postavička nebude sbírat nové vlastnosti nebo přístroje. Vždy musí pracovat s tím co je přímo na místě.

Limbo na PC, Xbox One, PS3, Xbox 360, PSV Hodnocení hry
Skóre hry 10 10/10
Limbo
» Více o hře
Líbí se mi
  • Skvělý nápad - příběh, tajemno
  • Temná atmosféra hry naznačující větší hloubku
  • Skvělá stylizovaná grafika
  • Celkový zážitek ze hry
Vadí mi
  • Možná jen že druhou část hry nebudeme v lese, ale i to má svůj důvod
Verdikt: Limbo je velmi povedenou hrou s velmi výrazným stylem. Limbo je dílo krásně vyvážené. Máte z něj pocit, že jde o víc než o jednoduchou plošinovku, že ve hře objevíte tajemství limba, tajemství lesa ve kterém jsme se objevili. Hra vypadá umělecky, je parádně nakreslená a jde vidět že to jde i bez pixelartu. Nejde ale jenom o podivnou uměleckou hru. Limbo prostě funguje a hraje se skvěle.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 6 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
Limbo na PC, Xbox One, PS3, Xbox 360, PSVTrailery ke hře
Limbo na PC, Xbox One, PS3, Xbox 360, PSVScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Limbo Screenshot ze hry Limbo Screenshot ze hry Limbo Screenshot ze hry Limbo Screenshot ze hry Limbo Screenshot ze hry Limbo Screenshot ze hry Limbo Screenshot ze hry Limbo
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku PS4 Limbo
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
BlackSheepCZ    Ještě ne, ale určitě vyzkouším. Zatím jsem koukal jen na nějaká videa a vypadá to úžasně.BlackSheepCZblacksheepcz47838    25.11.2016 21:19 BlackSheepCZ

Ještě ne, ale určitě vyzkouším. Zatím jsem koukal jen na nějaká videa a vypadá to úžasně.

Ratos   1x   Jj limbo je pecka, ale inside je masterpiece:) , zkousels?Ratosratos11417    25.11.2016 17:38 Ratos

Jj limbo je pecka, ale inside je masterpiece:) , zkousels?

O autorovi blogu

BlackSheepCZ
BlackSheepCZ
Muž, 31 let, Smíchov (Praha)

Hrám a hernímu hardwaru se aktivně věnuji již od roku 2002, kdy jsem se stal PC hráčem. Časem jsem hrál také na Xboxu 360 a PlayStationu 3, ale vždy to byl jen doplněk. Pravým konzolistou jsem se stal až s příchodem PlayStationu 4, kdy jsem přestal hrát na PC. Několik let jsem pracoval také v herním průmyslu ve společnosti Xzone (Gameexpres). Když nehraju, rád čtu knížky, poslouchám hudbu, píšu recenze, jsem s přáteli, nebo připravuju další bláznivý videoherní projekt.

Šéfredaktor
Založit herní BLOG

Spřátelené weby