Uživatel nepřihlášen
Herní odboj
RSS kanál blogu
Píše: BlackSheepCZ - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Herní odboj

PS4 Uncharted 2: Among Thieves Remastered

Neděle 27.11.2016 22:10 - Autor: BlackSheepCZ
To se mi líbí

PS4 Uncharted 2: Among Thieves RemasteredDruhý díl to má vždycky těžké, zvlášť pokud se ten první povedl tak dobře, jako u série Uncharted. Vývojáři v Naughty Dog nám ale opět předvedli, jak se to má dělat. Dvojka s podtitulem Among Thieves se do herní historie zapsala tak dobře, že se dnes vzpomíná spíše na ni. Hra se stala legendou svého žánru, ba co víc, svůj žánr posunula na novou úroveň.

První díl, ač byl v některých ohledech dosti revoluční a ukázal stárnoucí sérii Tomb Raider záda, byl stále poměrně klasicky laděn do akční střílečky s prvky adventury. Ve dvojce jsme se dočkali již mnohem filmovějšího zážitku a posunutí hry do žánru moderní akční adventury, tak jak je známe dnes. V novém dobrodružství je s Nathanem Drakem vydáme po stopách velkého pokladu Marca Pola a věřte mi, bude to stát za to.


Budeme totiž mnohem víc cestovat, a tak se dostaneme do velmi rozmanitých prostředí. Dostaneme se tak do džungle i na zasněžené vrcholky hor. Hra se tak rychle neokouká. Příběh je vyprávěn novým způsobem. Začínáme zhruba někde v prostředku v legendární scéně ve vlaku, a pak se vracíme časem zpět na začátek příběhu, abychom zjistili, jak jsme se do takových nesnází dostali. Něco podobného se používá například u knih méně známých autorů, kdy se snaží zaujmout na prvních stránkách a pak se vracejí k samotnému začátku.

Videoherní legenda na kterou se jen tak nezapomene

Jde opět o poměrně jednoduchý trik, který ale celkovému dojmu neubližuje, ba naopak. Právě scény z toho dílu patří k těm nejznámějším a jsou zpracované skvěle. Konečně se dostavuje onen filmový efekt, kdy je příběh podáván s přirozenou lehkostí a samozřejmě vtipně. To je ostatně to, co mají hráči na sérii Uncharted nejraději. Vývojáři z Naughty Dog mají skvěle zvládnutý přednes příběhu, smysl pro detail a vtip. To se řadě velkých studií nedaří. Přitom příběh v Uncharted 2 je opět velmi jednoduchý.


Hledáme poklad Marca Pola a musíme ho najít dříve než padouch Zoran Lazarevic, který by ho zneužil k všemožným špatnostem. Zoran je přitom naprosto typicky padouch, který jde bezohledně za tím, co chce. Příběh je jednoduchý, ale proto účely hry naprosto dostačuje. Opět jde totiž o zábavu ve stylu Indiana Jonese. To co je na vyprávění nejdůležitější jsou rozhovory postav a postavy samotné. Postavy mají svůj charakter a jistou jiskru a proto i rozhovory mezi nimi působí přirozeně a jsou vtipné a napínavé.

Nové české titulky příběhu jen pomohli

Nově jsou ve druhém dílu přítomny i kvalitní české titulky a tak je zážitek o to lepší. Hra je prostě napínavá od začátku do konce a jediné co bych trochu změnil je množství přestřelek, které je na můj vkus trochu přehnané. Hra by mohla být více příběhová, kratší a o to intenzivnější.


Je prostě vidět, že Uncharted 2 není produkt, ale dílo na kterém si prostě v Naughty Dog dali záležet. A přesně tak by to mělo být. Když dělám hru, měla by to být v první dobrá hra. To už řadě velkých hráčů na trhu nedochází. Když budete dlouho koukat jen do čísel a ne na to co vytváříte, dříve nebo později to špatně dopadne. Hráči videoher jsou poměrně náročné publikum a nejeden videoherní gigant skončil v propadlišti dějin. Naughty Dog se to ale zatím daří a dělají jednu kvalitní hru za druhou.

Among Thieves je dílo, nikoli jen produkt

Kvalitu série do jisté míry určují také herci, nebo v tomto případě postavy, které jsou sympatické a jako vždy zábavné. Ať už vezmeme starého parťáka Viktora Sullyvena, nebo krásnou Elenu Fischer. Máte z nich prostě pocit, že do hry patří,  že to je ta naše správná parta. Je to něco co se povedlo seriálovým Přátelům, nebo filmovým Rychle a zběsile. Jde prostě o skvělou souhru několika různých charakterů.


I hratelnost se od dob prvního dílu výrazně zlepšila. Už nepůsobí tak staromódně, už zde není patrná linie, nebo řekněme jistá hranice arény, kam se po jejím překročení seběhnou nepřátelé ze všech stran, bez zjevného důvodu. Ve dvojce si, pokud budete dosti pozorní, všimnete jistých arén, respektive míst se spoustou krytů, kde se to pravděpodobně semele. Už to ale není ani zdaleka tak do očí bijící. Vše působí mnohem přirozeněji a jemněji.

Smysl pro detail je pro tuto sérii typický

Prostředí je detailní což se ještě více projeví v remasterované verzi. Co mi ale opět trochu vadilo je na můj vkus až moc střílení. Počty padlých nepřátel se opět přibližují osmi stům, což by se hodilo spíše do válečné hry, než do akční adventury hledače pokladů. Hra je ale na štěstí o něco delší než první díl, a tak to není zas tak hrozné jako jatka v jedničce. Jasně, možná si řeknete, co jiného v takové hře dělat aby to nebyla nuda a možná budete mít pravdu.


Nikde ale není psáno, že hra musí být takto dlouhá, nebo že nutně musí každá hra stát 60 euro. To je také poměrně zastaralá představa. Střílení je nicméně zábavné, krytí funguje lépe než u prvního dílu a dočkali jsme se i širšího arzenálu zbraní. Přesto jsem zůstal většinu hry, respektive vždy kdy to šlo, věrný kombinaci koltu a klasického AKčka. Nathan se navíc umí ještě lépe prát a tak bude boj na blízko zážitek sám o sobě.

Perfektně vyladěné ovládání

K dokonalosti bylo vyladěno i ovládání a tak jsem nikdy neměl pocit, že by postava reagovala špatně nebo nepřesně. Právě v tomto díle jsme se dočkali legendárních scén, které nám z paměti jen tak nezmizí. Třeba scéna kdy jedeme ve vlaku, nebo spíše na vlaku a snažíme se sestřelit bojový vrtulník, nebo část kdy utíkáme před tankem. To jsou momenty, které posouvají hratelnost na skvělý zážitek.


Remaster Uncharted: The Nathan Drake Collection mělo na starosti menší studio Bluepoint Games, které se úkolu zhostilo se ctí. Samozřejmě odpůrci remasterů budou stále tvrdit, že se vývoj zdržuje a místo aby pracovali na novém dílu, dělají studia na remasterech. To je samozřejmě naprostá blbost. Na remasterech pracují menší studia, která se tím mimo jiného učí a já jsem jim osobně vděčný, že mi mé oblíbené hry přinesou v té nejlepší kvalitě, podobně jako si časem pořídím své oblíbené filmy ve 4K na BluRay.

V remasteru druhého dílu vynikne velmi slušný základ z PlayStationu 3

Bluepoint Games hru opravdu výrazně vylepšili. U druhého dílu, kde je už základ mnohem bohatší než u jedničky je rozdíl vidět ještě více. Hra běží i na běžném PlayStationu 4 ve FullHD a 60snímcích za vteřinu. Dočkali jsme se nových a opravdu pěkných textur. Upravené jsou také modely postav, stíny a nasvícení. U druhého dílu totiž došlo k největšímu skoku v grafice a to ještě na konzoli PlayStation 3. Remaster pro čtvrtý Playstation z toho pochopitelně jen těží. Obličeje jsou opět o něco hezčí, města jsou nádherná a plná různých detailů. Hory jsou a hlavně sníh, jsou zpracované na jedničku. Hra díky nové grafice a vegetaci působí mnohem živěji než originál, přesto si drží styl původní hry.

Uncharted: The Nathan Drake Collection na PS4 Hodnocení hry
Skóre hry 10 10/10
Uncharted: The Nathan Drake Collection
» Více o hře
Líbí se mi
  • Parádní grafika
  • Skvělé postavy a dialogy
  • Parádní grafika
  • Smysl pro detail
  • Konzolová legenda
  • Humor
  • České titulky
Verdikt: Uncharted 2 je a zůstane klasikou konzolového hraní, která hledá jen těžko konkurenci. Podobný je pouze TombRaider a já si myslím že, je to dobře. Druhý díl patří k tomu nejlepšímu co na PlayStation 3 vyšlo, a jeho remaster patří zase k nejlepším hrám na PlayStationu 4. Jen budoucnost ukáže, čeho se ještě od studia Naughty Dog dočkáme, protože tohle je prostě pecka.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 7 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
Uncharted: The Nathan Drake Collection na PS4Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry Uncharted: The Nathan Drake Collection Screenshot ze hry Uncharted: The Nathan Drake Collection Screenshot ze hry Uncharted: The Nathan Drake Collection Screenshot ze hry Uncharted: The Nathan Drake Collection Screenshot ze hry Uncharted: The Nathan Drake Collection Screenshot ze hry Uncharted: The Nathan Drake Collection Screenshot ze hry Uncharted: The Nathan Drake Collection Screenshot ze hry Uncharted: The Nathan Drake Collection
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku PS4 Uncharted 2: Among Thieves Remastered
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
BlackSheepCZ    Mě přišli moc dlouhé. Vždycky vlna nepřátel navíc.BlackSheepCZblacksheepcz47838    5.12.2016 20:54 BlackSheepCZ

Mě přišli moc dlouhé. Vždycky vlna nepřátel navíc.

Rys18   1x   Mna suboje bavia ked sa mi dari davat headshoty :-DRys18rys1812038    4.12.2016 07:51 Rys18

Mna suboje bavia ked sa mi dari davat headshoty :-D

BlackSheepCZ    Já jedničku docela proletel, přišla mi dost krátká. Dvojka byla super a trojka mě začala pořádně bavit až v druhé polovině, ale o tom v další recenzi. Té alce je tam moc, jak tam nabíhají další nepřátelé. To mě moc nebaví.BlackSheepCZblacksheepcz47838    28.11.2016 23:17 BlackSheepCZ

@ odpověď na komentář od Honzas4400:Já jedničku docela proletel, přišla mi dost krátká. Dvojka byla super a trojka mě začala pořádně bavit až v druhé polovině, ale o tom v další recenzi. Té alce je tam moc, jak tam nabíhají další nepřátelé. To mě moc nebaví.

Honzas4400 napsal:Zhruba před týdnem a něco jsem dohrál jedničku, v jejíž polovině jsem se začínal nudit a vyloženě se nutil to dohrát. Dvojka šla skoro úplně sama, v trojce jsme teď opět zhruba v polovině a od tý doby jsem to nezapnul. Ty hry dělaj hodně věcí strašně dobře, ale když už je něco špatně (pro mě osobně prostě souboje, mě fakt nebaví) , tak je to peklo.

Honzas4400 člen redakce   1x   Zhruba před týdnem a něco jsem dohrál jedničku, v jejíž polovině jsem se začínal nudit a vyloženě se nutil to dohrát. Dvojka šla skoro úplně sama, v trojce jsme teď opět zhruba v polovině a od tý doby jsem to nezapnul. Ty hry dělaj hodně věcí strašně dobře, ale když už je něco špatně (pro mě osobně prostě souboje, mě fakt nebaví) , tak je to peklo.Honzas4400honzas4400274    28.11.2016 21:19 Honzas4400

Zhruba před týdnem a něco jsem dohrál jedničku, v jejíž polovině jsem se začínal nudit a vyloženě se nutil to dohrát. Dvojka šla skoro úplně sama, v trojce jsme teď opět zhruba v polovině a od tý doby jsem to nezapnul. Ty hry dělaj hodně věcí strašně dobře, ale když už je něco špatně (pro mě osobně prostě souboje, mě fakt nebaví) , tak je to peklo.

BlackSheepCZ    Díky, připravuji i další recenze. Udělal jsem si pro sebe takový web kde je mám pěkně pohromadě jako jsem vždycky chtěl. Ale budu asi většinu z nich dávat i sem. Přeci jenom tady jsem kdysi začínal blogovat ve větší míře pod starou přezdívkou Raccon. Ale moc lidí ze staré party tu bohužel asi nezůstalo.BlackSheepCZblacksheepcz47838    28.11.2016 20:09 BlackSheepCZ

@ odpověď na komentář od fleddy:Díky, připravuji i další recenze. Udělal jsem si pro sebe takový web kde je mám pěkně pohromadě jako jsem vždycky chtěl. Ale budu asi většinu z nich dávat i sem. Přeci jenom tady jsem kdysi začínal blogovat ve větší míře pod starou přezdívkou Raccon. Ale moc lidí ze staré party tu bohužel asi nezůstalo.

fleddy napsal:Taky mam nejradsi U2, vsechny dily jsem hral na ps3 takze kvalitu remasteru nemohu posoudit. Ale uz na ps3 mi z grafiky spadla celist. A co teprve pribeh a hratelnost! Spolu s The last of us jedny z nejlepsich her co jsem hral! ! ! ! U4 jsem jeste nehral, ps4 pro vlastnim teprve 14dni ale moc se tesim! Urcite si po dohrani prectu tvoji recenzi. . Na tvem psani je videt radost z hrani, coz u vetsiny hracu kteri resi jen FPS a grafiku postradam. .

BlackSheepCZ    No toť otázka. V tomhle se PlayStation Store nedá moc věřit. České titulky moc neuvádí, ale mám třeba Last of Us a tam taky nejsou napsané ale jsou tam. Ale spolehnout se na to asi nedá, nevim.BlackSheepCZblacksheepcz47838    28.11.2016 20:05 BlackSheepCZ

@ odpověď na komentář od Draper:No toť otázka. V tomhle se PlayStation Store nedá moc věřit. České titulky moc neuvádí, ale mám třeba Last of Us a tam taky nejsou napsané ale jsou tam. Ale spolehnout se na to asi nedá, nevim.

Draper napsal:Neví někdo jestli ta samostatná verze U2 pro PS4 na store má cz titulky?

BlackSheepCZ    No je pravda že na PS3 mě jednička moc neuchvátila, ale to jsem ji hral až s větším zpožděním, tak že působila trochu zastarale. Na druhou stranu v remasteru byla jednicka fakt dobrá viz moje recenze na první díl. Oba jsme asi k původní jedničce nepřistoupili jako hráči co ji hráli tehdy jako novinku. Každopádně v remasteru se mi moc líbila.BlackSheepCZblacksheepcz47838    28.11.2016 20:01 BlackSheepCZ

@ odpověď na komentář od El_Scorpio:No je pravda že na PS3 mě jednička moc neuchvátila, ale to jsem ji hral až s větším zpožděním, tak že působila trochu zastarale. Na druhou stranu v remasteru byla jednicka fakt dobrá viz moje recenze na první díl. Oba jsme asi k původní jedničce nepřistoupili jako hráči co ji hráli tehdy jako novinku. Každopádně v remasteru se mi moc líbila.

El_Scorpio napsal:Celkom ma zarazila hned ta prva veta. Ze "zvlášť pokud se ten první povedl tak dobře, jako u série Uncharted". " Ja si pamatam, ze ked som ho hral tak to bola taka nepodarena strielacka z tretej osoby. Velmi pomaly rozbeh, malo municie, privela prestreliek a celkovo to bola nuda. Ako-tak sa to rozbehlo az niekde za polovicou. Asi na 2x som to musel dokoncit. Ale hral som to naopak. Najskor famoznu dvojku a az potom jednotku. Asi aj to zohralo svoje.

Draper   1x   Neví někdo jestli ta samostatná verze U2 pro PS4 na store má cz titulky?Draperdraper18948    28.11.2016 16:55 Draper

Neví někdo jestli ta samostatná verze U2 pro PS4 na store má cz titulky?Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

El_Scorpio   3x   Celkom ma zarazila hned ta prva veta. Ze "zvlášť pokud se ten první povedl tak dobře, jako u série Uncharted". " Ja si pamatam, ze ked som ho hral tak to bola taka nepodarena strielacka z tretej osoby. Velmi pomaly rozbeh, malo municie, privela prestreliek a celkovo to bola nuda. Ako-tak sa to rozbehlo az niekde za polovicou. Asi na 2x som to musel dokoncit. Ale hral som to naopak. Najskor famoznu dvojku a az potom jednotku. Asi aj to zohralo svoje.El_Scorpioel_scorpio63241    28.11.2016 15:27 El_Scorpio

Celkom ma zarazila hned ta prva veta. Ze "zvlášť pokud se ten první povedl tak dobře, jako u série Uncharted". " Ja si pamatam, ze ked som ho hral tak to bola taka nepodarena strielacka z tretej osoby. Velmi pomaly rozbeh, malo municie, privela prestreliek a celkovo to bola nuda. Ako-tak sa to rozbehlo az niekde za polovicou. Asi na 2x som to musel dokoncit. Ale hral som to naopak. Najskor famoznu dvojku a az potom jednotku. Asi aj to zohralo svoje.

fleddy   1x   Taky mam nejradsi U2, vsechny dily jsem hral na ps3 takze kvalitu remasteru nemohu posoudit. Ale uz na ps3 mi z grafiky spadla celist. A co teprve pribeh a hratelnost! Spolu s The last of us jedny z nejlepsich her co jsem hral! ! ! ! U4 jsem jeste nehral, ps4 pro vlastnim teprve 14dni ale moc se tesim! Urcite si po dohrani prectu tvoji recenzi. . Na tvem psani je videt radost z hrani, coz u vetsiny hracu kteri resi jen FPS a grafiku postradam. .fleddyfleddy57539    28.11.2016 15:10 fleddy

Taky mam nejradsi U2, vsechny dily jsem hral na ps3 takze kvalitu remasteru nemohu posoudit. Ale uz na ps3 mi z grafiky spadla celist. A co teprve pribeh a hratelnost! Spolu s The last of us jedny z nejlepsich her co jsem hral! ! ! ! U4 jsem jeste nehral, ps4 pro vlastnim teprve 14dni ale moc se tesim! Urcite si po dohrani prectu tvoji recenzi. . Na tvem psani je videt radost z hrani, coz u vetsiny hracu kteri resi jen FPS a grafiku postradam. .

BlackSheepCZ    Díky, je to skvělý díl. Trojka je taky dobrá ale na tohle podle mě nemá. Recenze bude zanedlouho a čtyřka... no nebudu předbíhat. Je to skvělé studio.BlackSheepCZblacksheepcz47838    28.11.2016 13:12 BlackSheepCZ

Díky, je to skvělý díl. Trojka je taky dobrá ale na tohle podle mě nemá. Recenze bude zanedlouho a čtyřka... no nebudu předbíhat. Je to skvělé studio.

fleddy   1x   Pekne napsane, diky a naprosty souhlas! ! ! Povinnost pro vsechny kdo vlastni playstation. .fleddyfleddy57539    28.11.2016 06:30 fleddy

Pekne napsane, diky a naprosty souhlas! ! ! Povinnost pro vsechny kdo vlastni playstation. .

O autorovi blogu

BlackSheepCZ
BlackSheepCZ
Muž, 31 let, Smíchov (Praha)

Hrám a hernímu hardwaru se aktivně věnuji již od roku 2002, kdy jsem se stal PC hráčem. Časem jsem hrál také na Xboxu 360 a PlayStationu 3, ale vždy to byl jen doplněk. Pravým konzolistou jsem se stal až s příchodem PlayStationu 4, kdy jsem přestal hrát na PC. Několik let jsem pracoval také v herním průmyslu ve společnosti Xzone (Gameexpres). Když nehraju, rád čtu knížky, poslouchám hudbu, píšu recenze, jsem s přáteli, nebo připravuju další bláznivý videoherní projekt.

Šéfredaktor
Založit herní BLOG

Spřátelené weby